14 лютого - День Святого Валентина
Історія свята
Достеменна історія цього свята досі невідома, проте у більшості переказів та легенд його "винуватцем" називають ранньохристиянського мученика Валентина — єпископа з італійського міста Терні (місто розташоване неподалік Риму – ред.), який жив у III столітті.
Згідно з цією версією, святкування Дня закоханих почалося в Римській імперії у 270 році до нашої ери, за часів царювання Клавдія II (268-270 рр.). Під час ведення війни Клавдій начебто не хотів, щоб солдати вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом.
Однак священнослужитель, на ім'я Валентин таємно вінчав закоханих. Коли правитель про це дізнався, єпископа схопили, піддали жорстким тортурам і згодом обезголовили за "антидержавницьку" діяльність. У ніч перед стратою, яка відбулася 14 лютого між 269 року, він написав дівчині, ймовірно, дочці тюремного наглядача, з якою подружився в ув’язненні, любовного листа у віршованій формі та підписав його: "Твій Валентин". Згодом такі листи отримали назву "валентинки".
Історія появи Валентинок
У стародавні години закохані зізнавалися у гарячих почуттях словами, піснями та танцями. І лише у XV столітті юнаки та дівчата почали дарувати один одному любовні записки. До речі, одна з таких валентинок досі знаходиться у британському музеї — це гарне освідчення Герцога Орлеанського своїй чарівній та коханій дружині, написане у тюрмі.
Пік популярності любовних послань і зізнань припадає на XVIII століття, тоді валентинки дарували один одному замість квітів та подарунків.
Особливою любов'ю саморобні кольорові листівки користувалися в Англії. Їх красиво підписували віршами, а папір проколювали іголками так, щоб отримати мережива, а після фарбували за допомогою трафаретів і чорнила. Навіть поруч із сучасними та ультрамодними листівками, випущеними у друкарні, старовинні серця виглядають гідно.
А ти знаєш, хто і кому подарував найдорожчу валентинку у світі? Цю валентинку із чистого золота, смарагдів та діамантів створили на замовлення грецького миллиардера Арістотеля Онассіса. Упаковка подарунка була не менш розкішною — Онассіс наказавши завернути валентинку до норкової шуби. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої оперної співачки Марії Каллас.
Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х.
Але це не принесло щастя Марії Каллас: коханий залишивши її заради вдови президета Кеннеді. Тож ще раз можна переконатися в тому, що для справжньої «чудодійної» валентинки важливою є щирість почуття, а не її коштовність.
А ось найбільшу валентинку було створено на пішохідному переході у місті Ченду в Китаї. Це освідчення було адресоване всім мешканцям міста, а їх налічувалося 14 мільйонів, крім туристів.
Казка про Святого Валентина