Головна сторінка
Дорогі випускники 9 класу! Сьогодні ви завершуєте важливий етап свого життя, і ми хочемо привітати вас з цим досягненням. Нехай здобуті знання та досвід стануть міцним фундаментом для майбутніх успіхів. Бажаємо вам наснаги, наполегливості та віри у власні сили на шляху до нових вершин! Нехай кожен день дарує нові можливості для самореалізації та здійснення найзаповітніших бажань. Ми пишаємося вами!
Впевненості у собі.
Наполегливості у досягненні цілей.
Натхнення у навчанні та творчості.
Успіхів у всіх починаннях.
Здійснення мрій.
Радості та щастя на життєвому шляху.
Нехай цей день буде сповнений позитивних емоцій та світлих спогадів! Зі святом!
23.06.2025 с. Любимівка
№ 07
Про випуск учнів 9 класу
Любимівської гімназії
Відповідно до частини третьої статті 57 Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту, Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 року № 367, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», наказу Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 року № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», п. 5 Порядку переведення учнів закладу загальної середньої освіти на наступний рік навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 липня 2015 року за № 924/27369, у редакції наказу Міністерства освіти і науки від 15.04.2025 № 570, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 квітня 2025 року за № 601/44007 та на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання учнів, рішення педагогічної ради закладу від 23.06.2025 № 13
НАКАЗУЮ:
1. Випустити із гімназії здобувачів освіти 9 класу з врученням свідоцтв про здобуття базової середньої освіти звичайного зразка:
1. ДЖИГІР
2. ДОНОВСЬКУ
3. КОВАЛЕНКО
4. МАЛЬЦЕВА
5. МИХАЙЛИКА
6. МІНЕНКОВУ
7. МІНЯЙЛО
8. ПОЛЯНСЬКУ
9. РАССКАЗОВА
10. РЯСНУ
2. Випустити із гімназії здобувачів освіти 9-го класу з врученням свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою:
ДЖИГІР
3. Класному керівнику Світлані ВОВК взяти під контроль виставлення особистого підпису учнів про одержання свідоцтв про здобуття базової загальної середньої освіти та додатків до свідоцтв у Книзі обліку і видачі документів про базову загальну середню освіту.
4. Адміністрації гімназії внести зміни до алфавітної книги та електронної бази даних «Курс:Школа», «Аіком 2.0».
5. Вчителю інформатики Наталії ЄВЛАМП'ЄВІЙ розмістити даний наказ на сайті гімназії.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор Любимівської гімназії: Анжела ОСТАПЕНКО
От і останній конкурсний день Всеукраїнської дитячо - юнацької військово- патріотичної гри Сокіл "Джура". Сьогодні творчий конкурс «Мій шеврон – моя ідентичність». Рій відповідально поставився до цього завдання. Аміна Шаповалова дуже гарно і змістовно розповіла, що ми вклали у зміст та, яке значення мають символи та знаки на нашому шевроні.
11.06.2025 с. Любимівка
№ 06
Про зарахування дітей до 1 класу
Любимівської гімназії
у 2025/2026 навчальному році
На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 року No367, наказу Міністерства освіти і науки України № 570 від 15 квітня 2025 року «Про внесення змін до Порядку переведення учнів закладу загальної середньої освіти на наступний рік навчання», з метою запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», забезпечення права на освіту та належної організації проведення прийому дітей до 1 класу, на підставі заяв батьків та висновків медичної комісії
НАКАЗУЮ:
1. Зарахувати до першого класу Любимівської гімназії Вільнянської міської ради Запорізької області дітей, які проживають на території закладу, а також дітей, які є рідними братами та сестрами дітей, що здобувають освіту у Любимівській гімназії або дітьми педагогічних працівників гімназії:
1. Ніколюк ;
2. Пастушенка ;
3. Шошуру ;
4. Яцковського ;
5. Сизоненко
2. Адміністрації гімназії:
1) Внести прізвища учнів до алфавітної книги за відповідною літерою.
2) Записати номер на особовій справі кожного учня відповідно до номера в алфавітній книзі.
3) Розмістити особові справи зарахованих учнів до папки з особовими справами учнів 1-го класу.
3. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Зої АЛЄЄВІЙ:
1) Наказ довести до відома батьків та вчителів шляхом розміщення наказу на шкільному веб-сайті до 30.06.2025 року.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою
Директор Любимівської гімназії: Анжела ОСТАПЕНКО
9 червня стартував ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 8 учасників від молодшої вікової групи об'єдналися в рій "Незламні". Вже було пройдено два етапи. Рій вже представив свою візитівку та «Ватра» (театралізоване дійство) «Нескорена Україна». Перейшовши за посиланням внизу ви зможете переглянути конкурсні роботи.
О 9.00 - загальнонаціональна хвилина мовчання. Хвилина скорботи. Хвилина пам’яті. Саме так ми можемо продемонструвати нашу повагу до тих, хто поліг у боях, захищаючи українців і Україну.
Зупиніться на хвилину та згадайте, завдяки кому ви можете їхати на роботу або йти у справах. Наші Герої житимуть, доки ми про них пам’ятаємо! Світла та вічна пам'ять захисникам!
Що робити, якщо ви почули дрон чи побачили його в небі?
◼️
Перш за все, приймайте будь-які об’єкти, як ворожі.
◼️
У прикордонних районах агресор використовує FPV-дрони — керовані оператором безпілотники. Якщо дрон зависає над вами, імовірно, вас уже помітили.
◼️
Почули гудіння чи побачили дрон? Не чекайте — негайно шукайте укриття.
◼️
Якщо укриття далеко, ховайтеся в підвалі, на першому поверсі або хоча б за двома міцними стінами в будинку.
◼️
Не стійте під арками, у під’їздах, на сходах (це вразливі місця).
◼️
Якщо дрон уже близько, біжіть зигзагом, змінюючи напрямок кожні кілька метрів.
◼️
Це заважає оператору прицілитися.
◼️
Не наближайтеся до уламків, навіть якщо дрон упав і «мовчить»: він може вибухнути згодом.
Що ще скидає ворог?
‼️
Вибухівка. Найчастіше має вигляд металевої трубки або банки. Але може й відрізнятися. Часто детонує не одразу, тому особливо небезпечна для дітей та тварин, які можуть до неї доторкнутись.
‼️
Отруйні речовини. У деяких дронах знайшли капсули з CS — газом, що сильно подразнює слизову очей та горла. Так окупанти намагаються вразити якомога більше людей.
‼️
Касетні боєприпаси. На вигляд схожі на металеві кульки, можуть бути небезпечні ще довго після удару: валятися на дахах, у дворах, у лісі. Такі вже знаходили на українських просторах.
‼️
Щоб розпізнати небезпечний предмет, поставте собі кілька запитань.
‼️
Є дроти, антенки, батарейки, дивні наліпки?
Чути цокання чи клацання?
Предмет знайдено в незвичному місці?
Відчувається різкий або хімічний запах?
‼️
НЕ ПІДХОДЬТЕ. НЕ ЧІПАЙТЕ. ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ 101, 102 або 112.
‼️
А ще, за можливості, не дозволяйте нікому наближатися, поки не приїдуть фахівці. Розкажіть про ці поради рідним, сусідам, знайомим. Що більше людей знає, як діяти, то більше шансів уникнути небезпеки.
8 червня православні віряни України святкують Трійцю.
Вітаю з величним святом Трійці!
Хай зелень цього дня принесе у ваш дім гармонію та затишок.
Нехай серце наповнюється вірою, а душа - вдячністю.
Любові вам, миру й Божого благословення!
Свята Трійця хай оберігає від зла й дарує внутрішню силу.
Миру, злагоди і світлого шляху в кожному дні!
ВІЛЬНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЮБИМІВСЬКА ГІМНАЗІЯ
НАКАЗ
02.06.2025 с. Любимівка
№ 03
Про переведення учнів 1 – 8 класів
Любимівської гімназії
на наступний рік навчання
Керуючись п. 2, 3, 4 Порядку переведення учнів закладу загальної середньої освіти на наступний рік навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 липня 2015 року за № 924/27369, у редакції наказу Міністерства освіти і науки від 15.04.2025 № 570, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 квітня 2025 року за № 601/44007 та на підставі рішення педагогічної ради закладу від 02.06.2025 № 12
НАКАЗУЮ:
1. Перевести на наступний рік навчання учнів 1 – 4 класів (1 клас – 6 учнів, 2 клас – 8 учнів, 3 клас – 9 учнів, 4 клас – 7 учнів)
2. Перевести на наступний рік навчання учнів 5 – 8 класів (5 клас – 6 учнів, 6 клас – 5 учнів, 7 клас – 11 учнів, 8 клас – 10 учнів)
3. Класним керівникам 1 – 8 класів Зої АЛЄЄВІЙ, Галині БАЛАБІ, Олені КУКСОВІЙ, Оксані БАБЕНКО, Наталії ЄВЛАМП'ЄВІЙ, Ганні ФОМЕНКО, Світлані ДІДЕНКО, Володимиру ЧЕРНЕНКУ зробити відповідні записи в особових справах учнів та внести відомості до розділу «Зведений облік навчальних досягнень учнів» електронного класного журналу
4. Видати здобувачам освіти документи встановленого зразка:
учням 1-7-х класів свідоцтво досягнень до 01 липня 2025 року;
учням 8-го класу табель успішності до 06 червня 2025 року.
5. Адміністрації закладу:
1) Зробити відповідні відмітки в алфавітній книзі
2) Довести зміст наказу до відома працівників закладу під підпис
5. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Зої АЛЄЄВІЙ розмістити наказ на вебсайті закладу до 06 червня 2025 року
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор Любимівської гімназії: Анжела ОСТАПЕНКО
В Україні 4 червня вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України.
За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у світі відзначається Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.
Згідно з постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року № 1490-ІХ 4 червня в Україні - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім'ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення найголовніше - втрачають життя.
За інформацією державного порталу «Діти війни», станом на 14 травня 2025 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1947 випадків поранення дітей та 625 фактів загибелі дітей.
Однак такі дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірні дані через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України.
Пам'ять кожної безневинної дитини - жертви агресії має бути вшановано в Україні.
Першою леді Оленою Зеленською 4 червня 2022 року було започатковано щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам'яті маленьких українців, чиє життя забрала війна.
Вшановуємо память дітей, які загинули від рук, куль, розірваних ракет і бомб ворога. Сльози, відчай, біль, злість, ненависть! Це те, що відчуває кожен із нас. Відібрані, скалічені життя наших дітей - це незгоєні довічні рани України. Не забудемо, не пробачимо!
Діти мають жити в мирі!
Вітаю, дорогі друзі! Ось і добіг кінця ще один навчальний рік! Він був незвичайним, інколи трагічним, але таким важливим і не подібним до інших. Ми всі стали ще на рік мудрішими, упевненішими, загартованішими. Різнобарвним калейдоскопом змінювалися дні, інколи вражаючи новинами, часом захоплюючи подіями. Незмінною завжди залишалася школа, наша рідна Любимівська гімназія. Вона так само чекає своїх маленьких і великих вихованців. Вона віртуозно оволоділа всіма родзинками дистанційної освіти. Вона вистояла і впевнено зустрічає кожен новий день з надією на повернення своїх найрідніших, найкращих учнів.
Дорогі випускники! Сьогодні пролунає останній у вашому житті шкільний дзвінок! Хай він стане символом початку нового, цікавого й успішного життя. Попри трагізм і небезпеки сьогодення доля розкриває перед кожним із вас мільйони перспектив. Використайте цей шанс, оберіть СВІЙ шлях, аби зростати, розвиватися, упевнено крокувати вперед і бути корисним рідному селу, рідній Україні!
Дорогі батьки, дякуємо вам за ці роки підтримки й віри в рідних дітей, за те, що були завжди поруч й допомагали вирішувати багато важливих питань; за те, що раділи новим успіхам і перемогам, співпереживали в моменти небезпеки чи поразки. Школа неможлива без учнів, але вона так само неможлива й без батьків цих учнів – людей, які довірили колись нам, педагогам, найцінніше у своєму житті. Віри кожному з вас, стійкості, міці й витривалості. Хай буде якомога більше приводів пишатися своїми дітьми, захоплюватися їхніми досягненнями й перемогами!
Дорогі колеги! Безмежні слова вдячності за професіоналізм і витривалість, за мудрість і креативність, за впевненість і довіру. Сьогодні закінчується один із найскладніших навчальних років в українській освіті, але цей тяжкий 2024/2025 відбувся завдяки вашій праці й беззаперечній вірі у свого учня!
Дорогі учні, вчителі, батьки! Дякую за співпрацю, за конструктивний діалог, за бажання розвиватися попри відстані й небезпеки.
Сьогодні, у страшний і надскладний час згадаймо й тих, завдяки кому ми могли й можемо працювати, вчитися, зустрічати новий день, святкувати важливі події, - наших захисників і захисниць, янголів-охоронців на землі, які щодня боронять і відстоюють кожен сантиметр нашої Батьківщини. Ушануймо пам’ять тих воїнів, які полягли в ім’я вільного життя українського народу в незалежній Україні!
Війна обов’язково скінчиться, Україна переможе, а рідна Любимівська гостинно зустріне своїх учнів, випускників, педагогів, батьків. Наша школа затамувала подих і з нетерпінням чекає, коли її коридори наповняться дитячим сміхом, а класи привітають допитливих вихованців.
«І все на світі треба пережити!» Переживемо, вистоїмо, відбудуємо рідну Україну сьогодення й майбуття! Зі святом!
З повагою, директор Любимівської гімназії Анжела ОСТАПЕНКО
9:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання. Зупиніться. Вшануйте тих, хто поліг, боронячи Україну!
Що можна встигнути за хвилину? Варіантів не так багато. Але є одна вкрай важлива справа, для якої потрібна лише хвилина вашого часу.
Щодня о 9 годині ми вшановуємо усіх, хто поліг за мир і безпеку нашої країни, за право жити на своїй землі за своїми переконаннями, згадай усіх цивільних та усіх військових. Лише хвилина, щоб подякувати Героям. Щоб вшанувати їхній подвиг і зберегти пам’ять.
Ми говоримо, що герої не вмирають. Тож маємо зробити все, аби ці слова були реальністю. Хвилина мовчання у Любимівській гімназії – це мить пам'яті, що об'єднує. Зупинись! Схили голову! Вшануй!
Сьогодні, 23 травня, вся країна відзначає День Героїв України. З цієї нагоди у Любимівському старостинському окрузі відбулось покладання квітів до місць поховання наших Героїв.
У заході взяли участь: староста старостинського округу Ірина Коваленко, дирекор Любимівської гімназії Анжела Остапенко, вчителі та працівники гімназії. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв України, які загинули від рук ворога.
День Героїв України – свято гордості та смутку. Цього дня українці вшановують усіх, хто боровся та бореться зараз за свободу та незалежність нашої держави.
Раніше у день свята вшановували полеглих воїнів, діячів культури та науки, що заплатили свободою та життям у боротьбі за вільну Україну. Тепер свято набуває нових традицій та значень. Сьогодні у День героїв українці вшановують усіх, хто нині робить свій внесок у боротьбу за свободу.
У свято героїв висловлюємо щиру подяку українцям, що стали на захист Батьківщини.
Вітаємо всіх із Днем Героїв! Нехай наша країна якнайшвидше повернеться до мирного життя, а всі, хто захищає її, отримають гідну шану. Бажаємо миру, сили та процвітання кожному українцеві. Слава Героям! Слава Україні!
У цей особливий день хочу подякувати тобі за віддану службу та відвагу у захисті нашої свободи. Твоя самопожертва, мужність і стійкість - справжній скарб для кожного українця. Твоя боротьба надихає тисячі сердець по всій країні не здаватися. Героям слава!
Перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах - від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя.
Забезпечення безбар’єрного доступу – це про створення середовища, доступного та комфортного для всіх громадян: дітей, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, громадян похилого віку, осіб з дитячими візками тощо.
У 2021 році за ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Документом передбачено створення безбар’єрного простору в Україні за шістьма основними напрямками:
Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.
Освітня безбар’єрність – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.
Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.
Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.
Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.
Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо.
Більше про складові безбар’єрності та про усунення будь-яких бар’єрів для різних груп людей на всіх рівнях читайте в "Довіднику безбар’єрності".
Також рекомендуємо до перегляду Освітній серіал "Безбар’єрна грамотність" на Дія.Цифрова освіта, який ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.
Кілька фактів: піклування про ментальне здоров’я має бути на часі для кожного українця: за соціологічними опитуваннями понад 90% мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% - перебувають у зоні ризику розвитку труднощів, пов’язаних із психічним здоров’ям.
40-50% громадян, за оцінками спеціалістів потребуватимуть психологічної допомоги та психосоціальної підтримки різного ступеня інтенсивності.
Далеко не кожен знає, як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми. Що робити, коли почуття атрофуються і настає повна апатія, і які вони – ознаки перетину емоційних «червоних ліній», коли слід вже й негайно звертатися за порадою до спеціалістів? Часто навіть саме визнання власних психологічних проблем заперечується у свідомості через одну-єдину причину – банальне незнання, що з цими проблемами робити далі.
З метою вшанування Захисників та Захисниць України, патріотичного
виховання дітей та молоді представляємо відеоматеріали,
покликані нагадувати про спротив нашого суспільства проти свавілля й
поневолення, боротьбу за збереження української державності, нашої
національної ідентичності:
- «НАЗАВЖДИ ПРИСУТНІЙ», присвячену Герою України Дмитру
Коцюбайлу «Да Вінчі» – першому добровольцю, який отримав звання Герой
України за життя. Робота розкриває питання, як пам'ять про Дмитра продовжує
жити у мистецтві ;
- «ОЧІ», присвячену загиблим Захисникам та Захисницям України
День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на європейському континенті.
Починаючи від 2023 року, ми відзначаємо свято спільно з іншими країнами.
Сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у нашій боротьбі проти російської агресії, а членство України в ЄС вже нікому не здається фантастичним, адже ми стали першою країною без членства ЄС, яка ввійшла до довірчого списку Європейського Союзу. Завдяки цьому українські електронні підписи та печатки на цифрових документах можуть перевіряти та підтверджувати в країнах ЄС. Синє європейське знамено з 12-ма зірками, що символізують повноту й досконалість майорить поруч з нашим синьо-жовтим стягом.
Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.
Українці вже довели власною боротьбою проти російських окупантів свою європейську ідентичність.
З Днем Європи, Україно! Перемоги та щасливого майбутнього тобі.
Вшанування, а не святкування
8 травня Україна вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні - найкривавішій і найжорстокішій трагедії в історії людства. З 2023 року ця дата офіційно встановлена як День пам’яті та перемоги, у дусі європейської традиції. Українське суспільство свідомо відмовилося від радянського культу перемоги та замінило його гідним вшануванням жертв і героїв. Цього дня ми не святкуємо - ми пам’ятаємо.
Символом пам’яті є червоний мак - знак скорботи та нагадування про те, що війна не має романтики. Вона - це мільйони зруйнованих доль, скалічених тіл і понівечених душ. Героїзація війни - прямий шлях до нових конфліктів. І сьогодні, коли на українській землі знову йде війна, ці уроки мають особливу ціну.
Український вимір Другої світової
Війна для українців почалася не 22 червня 1941 року, а ще 1 вересня 1939-го - з бомбардування Львова та інших міст. Того дня нацистська Німеччина напала на Польщу, а згодом, 17 вересня, Червона армія за наказом Сталіна увійшла до Західної України. Два тоталітарні режими - нацистський і комуністичний - домовились про поділ Європи, підписавши пакт Молотова-Ріббентропа. Історія Другої світової - це також історія змов, зради, мовчазної згоди сильних світу цього на розподіл територій і народів.
Україна, поділена між різними державами, не мала своєї державності, але її народ опинився в самому центрі світового катаклізму. За роки війни з України було мобілізовано близько 7 мільйонів осіб до Червоної армії. Кожен другий не повернувся. Ті, хто вижив, часто залишалися інвалідами. У боротьбі проти нацизму брали участь українці в лавах різних армій світу - у лавах Антигітлерівської коаліції, у повстанських і підпільних структурах.
Після перемоги - нова окупація
Вигнання нацистів з української землі не принесло свободи. Воно обернулося поверненням радянського терору: масовими штурмами, депортаціями, штучним голодом, знищенням церков, репресіями проти інтелігенції та визвольного руху. Понад 8 мільйонів українців та представників інших народів загинули під час Другої світової. Загальні втрати людства - від 50 до 85 мільйонів
Перемога над нацизмом стала можливою завдяки зусиллям десятків країн. Жодна держава не має морального права привласнювати собі цю перемогу. Саме тому будь-які спроби Росії використовувати статус "переможця" як виправдання нової агресії є неприпустимими.
Від нацизму до рашизму
Після поразки Гітлера світ зіткнувся з новою загрозою - агресивною ідеологією, яку сьогодні представляє Росія. Її імперські амбіції, культ війни та спотворення історії стали основою нового виду тоталітаризму - рашизму. Ця ідеологія, як і нацизм, несе смертельну загрозу свободі, безпеці та правам людини в усьому світі.
Україна стала передовим фронтом у цій боротьбі. Наші військові боронять не лише власну державу, а й весь демократичний світ від російської експансії. Сьогоднішня боротьба українців - це продовження тієї ж боротьби проти зла, яка точилася в 1939-1945 роках.
Важливо не лише знати, а й розуміти: Друга світова почалася з мовчання світу перед агресією. Так само нині нерішучість і слабкість можуть дорого коштувати. Пам’ять про минулу війну має бути дороговказом для дій сьогодні: треба не просто співчувати, а діяти.
Історичні корені боротьби
У міжвоєнні роки українці були найбільшою бездержавною нацією в Європі. Їхні землі контролювали СРСР, Польща, Румунія й Чехословаччина. У відповідь на утиски та відчай виник потужний визвольний рух, зокрема Організація українських націоналістів (ОУН). Вже у березні 1939 року українці героїчно захищали Карпатську Україну, а згодом опинилися в лещатах репресивних машин і нацистів, і радянського НКВС.
Українське питання використовували обидві імперії - нацистська та радянська - у своїх цілях. Але саме українці мріяли і боролися за власну державу, яку ми маємо сьогодні. І саме її вони знову змушені захищати зі зброєю в руках.
День пам’яті та перемоги - це не про паради. Це - про людей. Про жертви, про тих, хто боровся, і тих, хто не дожив до перемоги. Це - про обов’язок пам’ятати, щоб не допустити повторення трагедії. І це - про відповідальність захищати свободу сьогодні, як її захищали ті, кого ми згадуємо 8 травня.
Сенс "Дня Перемоги" спотворений радянською та російською пропагандою. СРСР штучно закріпив 9 травня як дату перемоги, щоб відмежуватись від Заходу, перетворивши її на культ, який Росія нині використовує для виправдання агресії.
Відповідно до листа Державної установи «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) від 17.04.2025 № 04-20/1094 «Щодо проведення освітніх уроків в рамках Тижня імунізації» повідомляємо, що в межах проведення Всесвітнього та Європейського Тижня імунізації, який заплановано з 24 квітня по 4 травня 2025 року, пропонується проведення в закладах освіти інформаційно-роз’яснювальних заходів для учнів 5-8 та 9-11 класів у формі Уроків вакцинації.
З метою проведення Уроків вакцинації пропонуються для використання програми цих уроків та інші інформаційні матеріали, які розроблені в рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ та наведені за відповідним покликанням.
Матеріали (презентації та сценарний план) уроків знаходяться за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1QYxVJK7CxH37YMW1fJN4MbUl5ls7uQEX
При організації цих заходів з дітьми, можна використовувати інформаційні матеріали за наступними посиланнями:
https://docs.google.com/document/d/1mFRGMb1uiEsER7UklUEhbKkzMyvRFPxD/edit?tab=t.0
Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних та гуманітарних наслідків. Ось вже 39 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.
Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Усвідомлюючи всю складність ситуації, ви, нехтуючи власною безпекою, ступили назустріч неприборканому смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.
Ми схиляємо голови перед пам`яттю тих, хто загинув у цій боротьбі.
Ми закликаємо зберігати пам`ять Чорнобиля і вшанувати мужність тих ліквідаторів, які живуть сьогодні поряд з нами.
Шановні учасники ліквідації на Чорнобильській атомній станції!
Сердечно бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, життєвої енергії та наснаги, сімейного затишку, щастя, миру, добра та злагоди. Нехай щира людська подяка зігріває ваші серця, опалені загравою Чорнобильської катастрофи.